10 LAT ZESPOŁU SOFA - JUBILEUSZOWY KONCERT W TCK!

Ich muzyka to połączenie wielu styli muzycznych, nie ograniczają się gatunkowo,  a twórczość ich jest wybuchową mieszanką hip-hopu, funku, soulu, jazzu i r&b. Zespół jest już na scenie 10 lat czyli całkiem spory kawałek czasu. Sami jednak przyznają, że te 10 lat minęło jak 10 godzin, a tyle właśnie zajął im dojazd do Tarnowa. Warto jeszcze wspomnieć, że to właśnie w Tarnowie odbył się pierwszy koncert jubileuszowej trasy. SOFA nie po raz pierwszy zagrała w Tarnowie, więc to nie jest dla niej dziewiczy teren. Tym bardziej cieszy fakt, że właśnie tu postanowili rozpocząć swoją trasę. Liczne dowody przyjaźni i miłe słowa płynące ze strony muzyków do tarnowskiej publiczności wskazują, że wybór ten nie był przypadkowy. SOFA lubi Tarnów i nie da się tego ukryć.

W pierwszy dzień lutego w piwnicach TCK-u odbył się jubileuszowy koncert zespołu SOFA.  Zespół powstał w 2003 roku z Toruniu. Skład zespołu tworzą:

Kasia Kurzawska (Vocals)
Iwo Naumowicz a.k.a. STUB (Rhymes)
Tomasz Organek (Vocals, Guitar)
Adam Staszewski (Bass)
Bartek Staszkiewicz (Keyboards)
Robert Markiewicz (Drums)

Koncert był bardzo elektryzujący. SOFA przygotowała na koncert zarówno starsze utwory, nawet w starych wersjach, jak i nowe. Dla mnie była to pierwsza styczność koncertowa z tą formacją i szczerze mówiąc nie zupełnie odnajduje się w ich muzycznym świecie, jednak koncert mnie urzekł. Przede wszystkim jest SOFA zespołem nietypowym, a to chyba przez to, że mają świeże umysły, szeroką przestrzeń patrzenia na muzykę i są otwarci na eksperymenty. Koncert był bardzo dynamiczny, następujące po sobie utwory często bardzo różniły się od siebie. Spokojniejsze kompozycje, bardzo klimatyczne, z kojącym wokalem Kasi Kurzawskiej, po których przykładowo następuje piosenka Hard kor i Disco. Nie jest jednak SOFA zespołem nierównym i taki też nie był koncert.

Początkowo można odebrać takie wrażenie, jednak gdyby się w to w myśleć, a raczej wsłuchać, to okazuje się,  że tu wszystko jest na właściwym miejscu i dokładnie tak, jak ma być. Publiczność dopisała, bawiła się świetnie, co bardzo też cieszyło zespół.  Publiczność SOFY to też w większości nie była przypadkowa. Ludzie znali teksty utworów i śpiewali je razem z wokalistami. Kasia Kurzawska wspomniała w pewnym momencie, że jest trochę stres, ale jak widzi taką publiczność to wszystko mija. Na koniec zespół otrzymał urodzinowy tort-pandę, który bardzo ich zaskoczył, ale również było bardzo miłą niespodzianką. Oczywiście były bisy, zespół nie zawiódł publiczności i zagrał jeszcze kilka utworów. Świetna gra muzyków, świetne wokale, ciekawe aranżacje, współczesne brzmienie, duża energia, pozytywne wibracje, wspaniały kontakt z publicznością to mniej więcej podsumowanie tego koncertu. 100 lat dla SOFY!

Ela Wodzińska

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny