Iwona Aksamit – po raz pierwszy u nas…

20 grudnia 2013 w Klubie Studenckim Przepraszam w Tarnowie odbył się koncert dwóch młodych zespołów FoXhill oraz FINGERS.

20 grudnia 2013 w Klubie Studenckim Przepraszam w Tarnowie odbył się koncert dwóch młodych zespołów FoXhill oraz FINGERS.

FoXhill zespół z Szynwałdu. Założony 21.12. 2012 roku. Grają punk-rocka i właśnie tym  koncertem zakończyli pierwszy rok współpracy. Na swoim koncie mają wiele wspaniałych koncertów granych nie tylko w Tarnowie. Jak sami piszą : " Gramy dla ludzi i o ludziach. O tym co dostrzegamy w codziennym życiu. Przedstawiamy to w lekko satyryczny sposób w formie muzyki. A przy okazji dobrze się przy tym bawimy...". W piątkowy wieczór FoXhill pokazał na co ich stać , koncert był bardzo energetyczny i pozytywnie odbierany przez publiczność , która znakomicie bawiła się pod sceną, nie którzy surfowali na rękach tłumu i nie zabrakło też tradycyjnego pogo. Grupa zagrała swoje znane wszystkim kawałki takie jak " Mówiłem Ci ", "Jadę Ci Wpier*olić " ,"Szynwałd" czy "Pośpiech" oraz nowe np. "Zostanę tu ".

Drugim zespołem tego wieczoru był nie mniej ważny zespół FINGERS.  Zespół założony w 2010 roku. Tworzą rockową muzykę o charakterze progresywnym. Na swoim koncie mają nie tylko kilkanaście wspaniałych występów, ale nagrali także demo, które można było zakupić po koncercie. Choć na początku występu wszyscy siedzieli przysłuchując się świetnym piosenkom, to pod koniec  rytmicznie skakali pod sceną śpiewając razem z wokalistą. Zagrali między innymi "Reakcja" , "Nie Ma Nas" , "Wyjście". Grupa po koncercie chętnie rozdawała fanom autografy.

Trzeba przyznać, że oba zespoły zaprezentowały się doskonale i na pewno usłyszymy o nich  nie raz w przyszłym roku.

 Tekst - Iwona Aksamit

Zdjęcia – Natalia Nej Tryba i Bartek Olszi Olszówka

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny