Kabaret Dajcie Spokój

 

To już w najbliższy Bardzo Kulturalny Poniedziałek odbędzie się po raz pierwszy w Tarnowie występ Kabaretu Dajcie Spokój z Wojnicza.  Zapraszamy do siedziby naszego portalu - Studenckiego Klubu „Przepraszam”  przy Rynku 10 tradycyjnie na godzinę 18. 

Kabaret Dajcie Spokój powstał w 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojniczu. Skład grupy tworzy pięć osób; cztery z nich - Aleksandra Bury, Małgorzata Król, Ireneusz Mosio i Krzysztof Niedzielski - występują na scenie,  a Marcelin Wójcik jest autorem tekstów.

Repertuar Kabaretu stanowią dwa autorskie programy: "Idźcie być śmieszni gdzie indziej" (marzec 2013) i „Może nie wiemy” (październik 2013).

Z pierwszym programem Kabaret wziął udział na IX Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Spojrzenia 2013" w Szynwałdzie, gdzie jury przyznało „Brązową Kurtynę” – nagrodę za III miejsce oraz dodatkowo wyróżnienie za grę aktorską dla Krzysztofa Niedzielskiego.

Próby oraz premiery programów mają miejsce w Kinie "Wawel" w Wojniczu.

Tematyką skeczów Kabaretu Dajcie Spokój są najczęściej wydarzenia z życia codziennego, więc humor można określić jako obyczajowy. Autorskie teksty nie są wzorowane na żadnym znanym kabarecie, jednak gdyby spróbować ocenić ich styl, to być może najbliżej im będzie do Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Aktorska część Kabaretu to młodzi ludzie, dla których jednak nie jest to pierwszy kontakt ze sceną - mają za sobą występy nie tylko w przedstawieniach szkolnych, ale i w poważniejszych spektaklach. Debiutują jednak w kabarecie. Cała czwórka uczy się obecnie w tarnowskich liceach; Aleksandra, Ireneusz i Krzysztof w III LO, a Małgorzata w IV LO.

Marcelin to student PWSZ Tarnów i absolwent IV LO. Pisał teksty i występował w Kabarecie Idole Pięknych Nastolatek, który istniał w Wojniczu od 2004 do 2012 roku.

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny