Herbatka u Heleny

Czyli konkurs dla debiutantów organizowany już po raz drugi przez Niepoważny Portal Okołoliteracki, tym razem okazał się szczęśliwy dla Tarnowa.  Wystartowało w nim siedemnastu uczestników, z których do konkursu zakwalifikowało się dziewięciu, a główną nagrodę zagarnęła młoda tarnowska poetka i dziennikarska nadzieja tygodnika Miasto i Ludzie Natalia Tryba. W dodatku najlepszym debiutem tego miesiąca, ze średnią recenzencką 6,7 okazał się wiersz, który do konkursu zakwalifikował się jako pierwszy! To „Dojrzewanie” - utwór, pomimo nastoletniego wieku autorki  bardzo już dojrzały. Autorce i naszej redakcyjnej koleżance serdecznie gratulujemy. A przy okazji informujemy, że właśnie ukazał się debiutancki tomik naszej Nej pt. „Draperie”, którego tarnowska promocja będzie miała miejsce w cykliczny Bardzo Kulturalny Poniedziałek 21 października o godz. 18 w Klubie Studenckim „Przepraszam”, siedzibie naszego portalu.

dojrzewanie

 

na haku najpierw powieszę sukienkę później

ciebie twoje arcydzieła

w kolorowej alegorii nieba

artystów z którymi śpisz jak z pierwszą gorszą

muzą

nie pójdziemy wszyscy

do łóżka na spacer po uliczkach ściśniętych dwutlenkiem

węgla i utytłanych wiórami

kości krwią świeżym mięsem

pomników zrozum to miasto jest dla nas

zbyt małe

Natalia Ewa Julia Tryba o sobie:  urodziłam się 10 grudnia 1994 roku w Tarnowie. Tutaj też się uczę. Pierwsze publikacje rozpoczęłam w Almanachu Młodych „Aspiracje” oraz na portalu literackim. Jestem współzałożycielką tarnowskiej Nieformalnej Grupy Aspiranci. Oprócz literatury interesuje mnie muzyka, fotografia i malarstwo. Sztuką wypełniam życiową przestrzeń.

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny