Klub Teatralny „Tespis” zaprasza

HISTORYCZNA PREMIERA: „PRAWDA” W RZESZOWIE

Klub Teatralny „Tespis”, działający w ramach portalu TKK, przy Środowiskowym Klubie Studenckim „Przepraszam” w Tarnowie (Rynek 10), zaprasza na kolejny wyjazd autokarowy na spektakl.

Wakacje dobiegają półmetka i za chwilę będzie wrzesień – czyli początek 12. sezonu działalności Klubu Teatralnego „Tespis”.

We wrześniu planujemy wyjazd autokarowy do Rzeszowa. Tym razem będzie to wyprawa nietypowa, można nawet powiedzieć – wręcz historyczna. Oto bowiem 7 września br. zainauguruje swą działalność pierwszy w Rzeszowie prywatny teatr – Teatr „Bo Tak”. Założyły go dwie aktorki rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej: Mariola Łabno-Flaumenhaft i Beata Zarembianka.

Mariolę Łabno-Flaumenhaft pamiętamy z Tarnowa, gdyż przez wiele lat była aktorką Teatru im. Ludwika Solskiego. Stali uczestnicy wyjazdów „Tespisa” mogli ją oglądać na rzeszowskiej scenie w styczniu tego roku w spektaklu „Śmierć pięknych saren”.

7 września 2013 (sobota) odbędzie się oficjalna premiera pierwszej sztuki przygotowanej przez Teatr „Bo Tak” – francuskiej komedii Floriana Zellera pt. „PRAWDA”.

Autorem sztuki jest bardzo popularny dramatopisarz młodego pokolenia, jeden z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. „Prawda” w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności.

Komedia Floriana Zellera jest dobrym wyborem na inaugurację działalności teatru, który chce przekonać do siebie widza poszukującego niezłej współczesnej literatury i rozrywki na dobrym, profesjonalnym poziomie.

Widz przez półtorej godziny jest świadkiem słodko-gorzkich, na pewno zabawnych dialogów i kilku przezabawnych gagów w spektaklu o miłości, a przede wszystkim o sztuce bycia w związku z drugim człowiekiem.

W spektaklu występują: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Marek Kępiński (także niegdyś aktor tarnowskiego teatru), Beata Zarembianka i Grzegorz Pawłowski. Przedstawienie wyreżyserował Marcin Sławiński, zaś muzycznie opracował Jarosław Babula.

Wyjazd autokarem do Rzeszowa na komedię „Prawda” odbędzie się 7 września 2013 (sobota) o godz. 15 ze Skrzyszowa (plac parkingowy przy kościele) i o godz. 15.15 z ul. Goldhammera (róg ul. Mickiewicza, przy PWSZ) w Tarnowie. Początek przedstawienia: godz. 19. Czas trwania spektaklu: 1 godz. 35 minut. Powrót do Tarnowa: ok. godz. 23. Koszt wyjazdu – 90 zł.

Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w wyjeździe do końca lipca br. pod numerem telefonu: 608-400-124 lub mailowo: jerzy.switek@poczta.onet.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mile widziani nie tylko stali uczestnicy Tespisowych wyjazdów, ale także nowe osoby zainteresowane teatrem. Zapraszamy!

Klub Teatralny „Tespis”

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny