„IMAGINATIO” – FILM Z TARNOWA

Klub Filmowy „Vitae Valor”  zainauguruje swoją działalność 28 stycznia 2013 (poniedziałek) w sali Środowiskowego Klubu Studenckiego „Przepraszam” (Rynek 10). Pokazany zostanie wówczas film „Imaginatio – człowiek i book”.

 

Ta 28-minutowa etiuda została zrealizowana przez uczniów Liceum Plastycznego w Tarnowie w ramach 4. Ekspedycji Artystycznej „W Poszukiwaniu Piękna”. Zdjęcia zrealizowano w maju ub. roku w Iwoniczu-Zdroju pod Piotra Barszczowskiego.

Sami autorzy tak przedstawiają swoje dzieło: „Imaginatio – człowiek i book” to film niezwykły – kumulacja nastrojów, emocji i wrażeń, synteza wizualna, olbrzymiej ilości znaków, symboli, metafor i alegorii w celu ukazania relacji Natura – Człowiek – Stwórca – Książka. Dlaczego taka relacja? Po co człowiekowi wyobraźnia? Czy zło jest jasne czy ciemne? Będziemy zaskoczeni odpowiedzią.

Twórcami filmu są uczennice i uczniowie tarnowskiego Liceum Plastycznego: Jakub Mazur, Patrycja Wojtas i Karolina Warchał (role aktorskie), Dominik Mika, Joanna Menderak, Magdalena Sidor (zdjęcia i montaż). Nad całością czuwał autor scenariusza i reżyser, na co dzień nauczyciel podstaw projektowania oraz reklamy wizualnej w Liceum Plastycznym, a także wykładowca podstaw projektowania komunikacji wizualnej na Wydziale Wzornictwa tarnowskiego Instytutu Sztuki PWSZ.

Obraz został już dostrzeżony na forum ogólnopolskim – w ub. roku otrzymał Nagrodę Specjalna Jury na XXIX Festiwalu Filmowym „Dozwolone do 21” w Warszawie.

Podczas wieczoru będzie można nie tylko obejrzeć film „Imaginatio – człowiek i book”, ale także spotkać się z jego twórcami.

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny