Klub Teatralny „Tespis” zaprasza

JERZY TRELA – AKTOR WYBITNY

 

„Wielki John Barrymore” w Teatrze STU w Krakowie

Klub Teatralny „Tespis”, działający w ramach portalu TKK, przy Środowiskowym Klubie Studenckim „Przepraszam” w Tarnowie (Rynek 10), zaprasza na kolejny wyjazd autokarowy – do KRAKOWA, do TEATRU SCENA STU, na spektakl „Wielki John Barrymore” w reż. Krzysztofa Jasińskiego.

Wraz z nowym rokiem 2014 Klub Teatralny „Tespis” rozpoczyna cykl wyjazdów autokarowych na spektakle, w których występują najwybitniejsi aktorzy polskiej sceny. Bohaterem pierwszej wyprawy będzie Jerzy Trela – aktor związany „od zawsze” z Krakowem, głównie ze Starym Teatrem, ale także ze Sceną STU. Właśnie na scenie STU Jerzy Trela stworzył swoją popisową kreację w tytułowej roli kameralnego spektaklu „Wielki John Barrymore” w reż. Krzysztofa Jasińskiego.

John Barrymore (1882-1942) to postać autentyczna – amerykański mistrz sceny, jeden z największych aktorów szekspirowskich XX wieku. Jego kreacja Hamleta przeszła

do historii jako nowatorska i perfekcyjna. Ale także sybaryta i wielbiciel kobiet niestroniący od alkoholu. Hulaka i birbant, ale i dżentelmen w każdym calu. Wielki talent i bohater hollywoodzkich anegdot. Jerzy Trela w mistrzowskiej kreacji tragikomicznej!

Krytycy pisali: „...Niemniej fakt, iż przez 90 minut możemy obcować z Jerzym Trelą, że możemy podziwiać maestrię jego warsztatu, że chwilami, gdy mówi słowami Szekspira – z "Ryszarda III", z "Hamleta" – przywołuje aurę swych wielkich ról w klasycznym repertuarze, rozstrzyga o wszystkim. Gdy Trela przywołuje tragedię Hamleta czy równie tragiczny los wirtuoza zła, brzydkiego, garbatego Ryszarda, operuje tonem tak szlachetnym, tak przejmującym, że widzowie zamierają w ciszy, jak ongiś, gdy frazami "Wyzwolenia" mówił: "Chcę, żeby w letni dzień /w upalny letni dzień...", a my siedzieliśmy ze ściśniętym od wzruszenia gardłem. A po chwili jest tragikomicznym, uzależnionym od alkoholu i nakładanych masek, przerażonym swą słabością i bezradnością aktorem, który mając poczucie, że jest "pajacem, imitacją człowieka" stroi do nas kabotyńskie miny, raczy opowieściami i zdaniami, wywołującymi salwy śmiechu...” (Wacław Krupiński, Dziennik Polski, 21.05.2013)

„Goście, którzy przyszli na premierę, nie kryli swojego podziwu dla kreacji Jerzego Treli.

– On mógłby zagrać nawet książkę telefoniczną i zrobiłby z tego według życzenia albo komedię albo dramat – żartuje Leszek Mazan. – To co na scenie robi Trela jest imponujące – dodaje aktor Krzysztof Kwiatkowski. Zachwytu nie kryła również Anna Dymna, która wyznała: – Kocham Jerzego Trelę. Dla mnie to największy aktor świata”. (Agencja TVN)

Wyjazd autokarem do Krakowa na „Wielkiego Johna Barrymore’a” odbędzie się            11 stycznia 2014 (sobota) o godz. 15.30 ze Skrzyszowa (plac parkingowy przy kościele)       i o godz. 15.45 z ul. Goldhammera (róg ul. Mickiewicza, przy PWSZ) w Tarnowie. Początek przedstawienia: godz. 19.00. Czas trwania: 1 godz. 30 min. Powrót do Tarnowa: ok. godz. 23.00. Koszt wyjazdu – 100 zł. W Krakowie będzie ok. 2 godziny czasu wolnego przed spektaklem.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 8 grudnia br. pod numerem telefonu: 608-400-124 lub mailowo: jerzy.switek@poczta.onet.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mile widziani nie tylko stali uczestnicy Tespisowych wyjazdów, ale także nowe osoby zainteresowane teatrem.

Zapraszamy!

Klub Teatralny „Tespis”

Zdjęcie Tomasza Szkodzińskiego (Teatr STU)

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny