28 lutego rozpoczęło się jedno z najbardziej rockandrollowych i muzycznych wydarzeń w naszym mieście – KONTRA – TAKT, projekt realizowany przez Stowarzyszenia KANON. Będzie to coroczny konkurs piosenki, w którym rywalizować będą zespoły wokalne ze szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa a w przyszłości województwa małopolskiego.

   

Zespołom będzie towarzyszyć profesjonalny zespół a nad przygotowaniem repertuaru będą czuwać zawodowi muzycy. Odpowiadając na propozycję Iwony i Dariusza Snopkowskich nasz portal obejmuję patronatem medialnym tę wartościową inicjatywę. Od kilku tygodni znani tarnowscy muzycy Rafał Huszno i Sławek Ramian – mentorzy i trenerzy projektu, prowadzili intensywne poszukiwania muzycznych talentów. I udało się. Wybrali składy swoich zespołów. To najlepsza 16. wśród uczennic i uczniów z VII i XVI liceum w Tarnowie. Teraz trwają warsztaty integracyjne. Finałowy koncert odbędzie się 16 kwietnia w tarnowskim teatrze o godz. 12.00.

   

Rafał Huszno - na co dzień śpiewa i gra w tarnowskim zespole Totentanz. Swoją muzyczną wiedzą i doświadczeniem scenicznym postanowił podzielić się z innymi. Rafał Huszno jest kapitanem drużyny składającej się z uczniów z VII liceum. W ramach projektu „Kontra-takt” prowadzi intensywne ćwiczenia i przygotowuje grupę do koncertu finałowego.

   

Sławek Ramian - kiedyś sam występował w „Bitwie na głosy” będą w zespole sióstr Przybysz. Teraz ma swoją muzyczną drużynę, z którą będzie walczył. Sławek Ramian i jego grupa składająca się z uczniów z XVI liceum zmierzy się na głosy z drużyną dziewczyn z VII liceum, której trenerem jest Rafał Huszno. Przygotowania do koncertu finałowego w ramach projektu KONTRA-TAKT już się rozpoczęły, a szkolna bitwa na głosy trwa. Aranżacje piosenek przygotuje i wykona wraz ze swoim zespołem Mariusz "Mario" Dziekan.

   
 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny