„Maryja, matka Jezusa”

15 sierpnia 2013 w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny miała miejsce oficjalna premiera włoskiego biograficznego dramatu historycznego „Io Sono Con Te” z 2010 roku w reżyserii Guido Chiesa, który jest także współautorem scenariusza. Muzykę skomponował Nicola Tescari. W filmie „Maryja, Matka Jezusa” wystąpił jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Jerzy Stuhr.

Palestyna, 2000 lat temu. Maria, młoda dziewczyna z rodziny pasterzy, poślubia Józefa z Nazaretu, wdowca z dwójką dzieci. W nowym domu Maria, wychowywana dotychczas w duchu miłości i szacunku, zaczyna dostrzegać wady patriarchalnego świata, w którym przyszło jej żyć. Pogodne usposobienie i zdecydowana postawa młodej kobiety, zawsze stającej w obronie dzieci, budzą zdziwienie i gniew starszego brata męża, Mordechaja, oraz wszystkich tych, którzy uważają, że dzieci trzeba wychowywać surowo i od małego przyzwyczajać do posłuszeństwa i dyscypliny.

Historia Marii rozgrywa się na tle surowej przyrody, w kraju znajdującym się pod panowaniem zarówno Rzymian, jak i despotycznego króla Heroda. Powstania i bunty są na porządku dziennym, a przemoc i zemsta rozprzestrzeniają się jak choroba zakaźna. Maria rodzi syna - Jezusa - i staje w obliczu doniosłych decyzji, które zmieniają ją, wbrew jej woli, w skandalistkę.

Film Guido Chiesy opowiada historię Marii, matki Jezusa Chrystusa, z odmiennej perspektywy niż ma to miejsce zazwyczaj. Film skupia się przede wszystkim na roli Marii w formowaniu człowieczeństwa w młodym Jezusie. Włoski twórca ustawia każdego bohatera – od Maryi po Józefa – w nieco innym świetle, a samą historię życia Matki Boskiej i Jezusa czyni o wiele bardziej przyziemną.

Autor: opis dystrybutora

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny