Mikołaj na Filipiny!

I Liceum Ogólnokształcące podjęło się zorganizowania nietypowej akcji. Inicjatorami przedsięwzięcia są uczniowie klasy maturalnej o profilu dziennikarskim.

 Na początku, w oczekiwaniu na rozpoczęcie atmosfery przedświątecznej, zrodził się podstawowy zamysł akcji - zrezygnowanie ze zwyczaju sprawiania sobie nawzajem prezentów mikołajkowych. Młodzi dziennikarze uznali, że nie mają potrzeby otaczania się kolejnymi zbędnymi gadżetami, a kwotę, którą planowali przeznaczyć na ich zakup mogą przeznaczyć w inny sposób. W tym momencie uczniowie obrali sobie cel- koncepcja akcji zbiegła się z kataklizmem, który wydarzył się na Filipinach. Zamiast kolejnego zbędnego kubka- woda dla Filipińczyka! Jedna klasa może uzbierać nawet około 1000 zł. Jak dużą siłę ma cała szkoła, w momencie kiedy się zjednoczy?

 Esencją wydarzenia jest przesłanie, jakie z niego płynie- niesienie pomocy jest uniwersalne. Odległość, jaka dzieli Polskę od Filipin nie ma żadnego znaczenia, ponieważ -zgodnie z jednym z haseł plakatu- solidarność międzyludzka nie ma granic.

 Wzięcie udziału w akcji nie kosztuje wiele; w zasadzie opiera się na rezygnacji z własnej, małej przyjemności. Oczywiście dla drugiego człowieka.

 Akcja mikołajkowa została przedłużona i obejmuje cały okres przedświąteczny (tj. do 17 grudnia 2013r.). Udział zadeklarowało 13 klas naszej szkoły. Zebrane pieniądze zostaną przekazane przez Polską Akcję Humanitarną na podstawowe produkty i artykuły żywieniowe dla Filipińczyków.

 Gorąco zachęcamy inne szkoły do podjęcia podobnych inicjatyw.

Oliwia Kapturkiewicz -  uczennica klasy 3L, jednej z inicjatorek akcji

Agnieszka Wrzesień -  nauczycielka, opiekunka projektu

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny