MOSHIP ANNIHILATION

W piątkowy wieczór (15.02.2013) w Przepraszam odbyła się pierwsza edycja gigu Moship Annihilation. Działo się wiele i działo się bardzo hucznie. Zaprezentowały się trzy zespoły w kolejności:

 

1.    Orion http://www.facebook.com/orionworld

2.    Raging Death http://www.facebook.com/pages/Raging-Death/130608493670676

3.    Tormentia https://www.facebook.com/BandTormentia/info

            Orion to zespół, który pochodzi z Tarnowa i okolic. Grają szeroko pojęty heavymetal. Jest to kapela, która całkiem nieźle się prezentuje, dlatego też koncert wypadł bardzo ciekawie. Z początku publiczność nie reagowała zbyt żywiołowo, ale bywały momenty zrywów, gdy pod sceną zaczynało się co nieco dziać. Zespół przypadł mi całkiem do gustu. Spotkanie z zespołem Orion było całkiem przyjemne, bo Orion to zespół dość melodyczny co sprawia, że dobrze słucha się ich kompozycji, co oczywiście nie oznacza, że chłopaki nie potrafią też bardzo mocno uderzyć. Właśnie potrafią i to jest na pewno ich wielką zaletą! Kolejną zaletą są też z pewnością umiejętności gitarowe, które są według mnie na bardzo wysokim poziomie. Pewnie można by było jeszcze popracować nad wokalem jednak podsumowując Orion to bardzo dobry zespół. Posłuchać ich można na http://www.myspace.com/orionpoland, a także niebawem na koncercie, który odbędzie się już 2 marca w sobotę, również w Przepraszam. Poza Orionem zagrają jeszcze zespoły HIGHSLANDERS, BIGGER HALF i 10 TON, a oto link do tego wydarzenia na facebook'u:

http://www.facebook.com/events/521386981246577/?notif_t=plan_user_invited

            Kolejnym zespołem, który narobił hałasu w Przepraszam był Raging Death. Nazwa zespołu dokładnie odzwierciedla klimat muzyczny w jakim poruszają się panowie ze Śląska, bo właśnie stamtąd pochodzi zespół. Raging Death grają trashmetal i atakują słuchacza bardzo agresywnym brzmieniem. Był to występ bardzo energetyzujący, ich muzyka dosłownie zgwałciła moje uszy i akurat w tym przypadku jest to plusem dla zespołu. Publiczności także się podobało i dała temu wyraz w szaleńczy sposób wymachując głowami i tłukąc się pod sceną. Było to potężnie mocne uderzenie w starym, dobrym stylu. Polecam zespół Raging Death każdemu wielbicielowi ciężkich brzmień!

            Na końcu zaprezentował się zespół TORMENTIA, na który czekało wiele osób. Jest to zespół grający mocną muzykę metalową połączoną z patriotycznymi tekstami, w swoim przekazie nawiązujący także do wydarzeń z historii Polski. Muzyka Tormentii sprawiła, że po raz kolejny już tego wieczoru w Przepraszam zatrzęsły się szyby. Mocne uderzenie, ostry wokal, gitarowe, fachowe granie to z pewnością, poza tekstami, elementy charakteryzujące zespół. Był to koncert bardzo żywiołowy. Publiczność dała się ponieść muzyce, było bardzo tłoczno i ciężko było wcisnąć się na salę, szczególnie podczas najmocniejszych utworów, gdyż młyn pod sceną był bardzo intensywny. Zespół został bardzo pozytywnie przyjęty, zgromadzeni intensywnie reagowali na muzykę płynącą ze sceny, znali teksty utworów i bardzo aktywnie uczestniczyli w koncercie.

            Piątek w Przepraszam wielu na pewno zapamięta na długo. Wszystkie występy było udane, a dzięki różnorodności muzycznej nie można było się nudzić. Każdy zespół dał z siebie 100% możliwości. Szkoda tylko, że w Przepraszam jest tak niewiele miejsca, jednak nie ma co też zanadto narzekać, bo być może właśnie ta ciasnota jest elementem charakteryzującym koncerty odbywające się w Przepraszam.

Ela Wodzińska

 
 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny