MOSTY i antykWariat w PRZEPRASZAM

W Sobotę 16.03 wrota swe otwarło przed muzykami i słuchaczami zacne Przepraszam. Tego wieczoru zaprezentowały się dwie rockowe kapele. Koncert rozpoczął się około godziny 19:30 i wtedy na scenie pojawili się chłopcy z zespołu Mosty. Zespół pochodzi z Tarnowa i prezentuje się w składzie:

Adam Tylko- gitara

Grzegorz Komorowski- wokal, gitara

Wojtek Czekaj- bas

Szymon Michoń- perkusja

Filip Rutkiewicz- gitara

http://www.facebook.com/mostyband

            Mosty prezentują szeroko rozumianą muzykę alternatywną, rockowe brzmienie i ciekawe teksty o zróżnicowanej tematyce, bo czasem słychać w nich złość i niezgodę na świat, w którym rządzi kłamstwo i pieniądz, bywa i na smutno, a czasem żartobliwie. Ostatnim razem miałam okazję ich zobaczyć w styczniu podczas koncertu coverów rockowych w wykonaniu I LO. I wtedy i teraz zespół zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Odróżniają się też wyglądem na scenie, gdyż większość zespołu występuje w nietypowych strojach. Podczas sobotniego koncertu zagrali także kilka coverów m.in. Myslovitz- Peggy Brown, czy Kult- Brooklińska rada Żydów. Publiczność zgromadzona, powiedzmy w przyzwoitej ilości, przyjęła zespól pozytywnie. Podsumowując występ był udany, jednak trochę tego wieczoru chyba szwankowało nagłośnienie.

            Jako drugi zagrał pochodzący także z Tarnowa zespół antykWariat w składzie:

Ewa Judasz- wokal, teksty

Alek Szmidt- gitara , teksty

Dariusz „Tusiek” Boryczko- perkusja

Dariusz Jakubiak- skrzypce

Paweł Kot- bas

            antykWariat to rockowy zespół z interesującym brzmieniem: mieszanka hard rocka, bluesa, a także odrobina psychodeli. Koncert tego zespołu bardzo mi się podobał. Chłopaki grają fachowo, skrzypce nadają ciekawego charakteru kompozycjom, a i wokal też brzmiał bardzo ładnie, aczkolwiek trochę był zagłuszany przez perkusję, więc poszczególne słowa nie były zbyt słyszalne. Jednak biorąc pod uwagę całokształt zespół prezentuje się bardzo interesująco. Cała ekipa zespołu pokazała się z dobrej strony, uwagę przykuwał gitarzysta z genialną ekspresją, która wywołała nie tylko u mnie  u mnie,  uśmiech na twarzy. Dla całego zespołu wielki szacun!

http://www.myspace.com/antykwariattarnow

http://www.youtube.com/watch?v=39bGErKPtks

Zachęcam także do polubienia profilu zespołu na facebook'u:

http://www.facebook.com/AntykwariatTarnow

            I jak widać i w ten miniony weekend działo się w Tarnowie. Za tydzień także kolejna dawka koncertów, więc do zobaczenia!

Ela Wodzińska

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny