198 – auto z teczką

 

 O tym i owym 198 czyli o Teczce dla seniora

 

Spore zainteresowanie tarnowian wzbudzał w czwartek zabytkowy automobil Plymouth z 1933 roku, który jeździł ulicami miasta. W ten sposób Stowarzyszenie Medycyna Polska, przy współpracy z CenterMed, rozpoczęło rozdawanie bezpłatnej "Teczki dla seniora".

Teczka będzie także dostępne m.in. w wybranych sklepach i przychodniach CenterMed. Teczka będzie także dostępne m.in. w wybranych sklepach i przychodniach CenterMed. W Teczce znajduje się "Gazeta dla seniora" - kolorowe wydawnictwo poświęcone tematom bliskim tarnowskim seniorom oraz broszury z propozycjami dla osób w wieku 50+.

- To kolejne nasze działania dla seniorów, po bezpłatnych badaniach i zajęciach z Nordic Walking. Pomysł „Teczki dla seniora” sprawdził się w Poznaniu, gdzie podobne wydawnictwo funkcjonuje od kilku lat. Planujemy, by teczka i gazeta ukazywały się co miesiąc - mówi Andrzej Witek, prezes Stowarzyszenia Medycyna Polska, prezes CenterMed.

W pierwszym numerze periodyku, w nakładzie 2.500 sztuk, są m.in. informacje zdrowotne, rady jak uniknąć kradzieży i rozmowy z tarnowskimi seniorami, którzy mają udaną receptą na dobrą starość. - Liczymy, że w pisanie artykułów włączą się tarnowscy seniorzy, czekamy na tematy od nich - dodaje Grażyna Kondracka, redaktor naczelny gazety.

Równocześnie z gazetą wystartowała strona internetowa www.stronadlaseniora.pl Ma prostą nawigację, duże czcionki i przede wszystkim sporo informacji przydatnych dla seniorów w Tarnowie i regionie. Stowarzyszenie Medycyna Polska uruchomiło także "Telefon interwencyjny dla seniora". Pod numerem telefonu 606 49 23 34 można zgłaszać informacje, problemy ważne dla większej grupy seniorów, np. zły stan chodników, niebezpieczne miejsca. Stowarzyszenie "Medycyna Polska" będzie starało się pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Telefon 606 49 23 34 czynny jest od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00.

Źródło: tarnow.net.pl

 

 
 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny