175 – Mistrz i uczeń
 

   O tym i owym 175 czyli gitarowe Lusławice

 

Prawdziwa gitarowa uczta zapowiada się w czwartek 1 sierpnia, o g. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W trakcie odbywającego się w ramach festiwalu „Emanacje” koncertu wieńczącego ogólnopolski kurs gitarowy „Mistrz i uczeń” usłyszymy gitarę solo, w duecie i z orkiestrą. Jednego dnia na scenie zobaczymy kilkudziesięciu wybitnych muzyków! Anna Pietrzak, jedna z najwybitniejszych polskich gitarzystek mająca na koncie m.in. zbierającą doskonałe recenzje płytę „Gitana” nagraną z czołówką polskich muzyków jazzowych, zagra niezwykłej urody „Cavatinę” Aleksandra Tansmana. Uważany przez wielu za najlepszy duet w kraju Kupiński Guitar Duo sięgnie po zawsze pełną wigoru muzykę kompozytorów latynoamerykańskich (m.in. Astor Piazzolla), a goszczący w największych salach koncertowych świata Łukasz Kuropaczewski z orkiestrą Akademii Beethovenowskiej raz jeszcze udowodni, że „Concerto de Aranjuez” Joaquina Rodrigo nie bez przyczyny należy do arcydzieł światowej muzyki. W finale usłyszymy Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Klauzy. Zapraszamy!
Bezpłatne karty wstępu można już odbierać w Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7, tel. 14 688 90 90) a od poniedziałku 22 lipca bilety dostępne będą także w punkcie KrakowInfo (ul. Św. Jana 2, Kraków, tel. 12 421 77 87) oraz w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach (Lusławice 250, tel. 14 665 10 30)
Koncert będzie kulminacyjnym wydarzeniem ogólnopolskiego kursu gitarowego organizowanego od sześciu lat przez tarnowskie Stowarzyszenie PLUS ULTRA. W tym roku od 28 lipca do 3 sierpnia w Lusławicach, pod okiem tej miary artystów i pedagogów co prof. Piotr Zaleski, Marek Nosal, Roch Modrzejewski, Anna Pietrzak, Łukasz Kuropaczewski, Ewa Jabłczyńska, Robert Horna i Dariusz Kupiński umiejętności gry na gitarze i swoje muzyczne kompetencje podnosić będzie ponad 50 uczniów szkół muzycznych z całego kraju. Codziennie odbywać się będą lekcje indywidualne i grupowe, a wieczorem – koncerty wewnętrzne. Z oferty stowarzyszenia skorzystali tym razem młodzi gitarzyści w wieku od 9 do 20 lat m.in. z Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Bytomia, Kędzierzyna – Koźla, Olsztyna, Biłgoraja, Przemyśla, Rzeszowa, Sanoka, Dębicy, Krosna, Gorlic czy Radomia.

 
 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny