Pogwarka pana Marka, czyli jak telewizja odkrywa wielkie talenty.

 

Z Żanetą Luberą, muzykiem, wokalistką uczestniczką programu THE VOICE OF POLAND, rozmawia Marek Zięba.

No to na kolanka rzuciłaś jurorów...

Wygląda na to, że jurorom spodobał się mój występ. Mam nadzieję, że szerszej publiczności też, bo, jak wiadomo, mój dalszy los w programie zależy od ich głosów.

Dlaczego wybrałaś Patrycję Markowską?

Wybrałam jej grupę bo jest młodą, energiczną dziewczyną z charakterem. Widzę między nami wiele wspólnego, a dobrze mieć wokół siebie ludzi, którzy potrafią się zrozumieć.

Udział w tym programie może ci pomóc w karierze?

Udział w tego typu programie daje ogromne możliwości, które można wykorzystać lub nie. Ja wierzę, że konsekwencja, pasja i oddanie zaowocuje.

Kręcą się już „hieny” branżo- we koło ciebie?

Jeżeli się kręcą to jeszcze nie wyszły z ukrycia.(śmiech)

Przy okazji twojego występu nastąpiła całkiem spora i darmowa promocja Tarnowa i Tarnowskiego Centrum Kultury.

Coś za coś. Praca w Tarnowskim Centrum Kultury daje mi wiele radości i mam nadzieję, że to działa w obie strony. Trzeba promować miejsca przyjazne kreatywnym działaniom. Nic nie dzieje się z powietrza, wszystko ma swoje korzenie.

Jak można z takim głosem tak długo się ukrywać?

Nigdy się nie ukrywałam. Tak się złożyło, że pokazała mnie telewizja, od tego jest. Od lat koncertuję na scenach dużych i małych, otarłam się nawet o deski teatru. Jestem jedną z tych, co chowają się w ciekawych miejscach, takich dla ludzi kochających muzykę, często kupujących bilet na zespół, którego nie znają. To świetne miejsca pełne poszukiwań i ciekawych projektów muzycznych. Jest co pokazywać i odkrywać, trzeba tylko chcieć.

Będzie solowa płyta?

Płyta jest w trakcie nagrywania. Pracujemy nad nią wspólnie z Piotrkiem „Quentinem” Wojtanowskim, z którym gram od lat. Mogę zdradzić, że jest melodyjna i po polsku.

 Żaneta Lubera Córka znanego gitarzysty Roberta „Luby” Lubery, śpiewała z zespołem Nie – Bo. Tworzyła duet z Dj Push, wzięła udział w płycie Matta Kowalskiego „Nowy plan”, która została nagro- dzona Word Independent Music Award, współpraco- wała z projektem Piotr Nalepa Breakout Tour. Piosenka z tego projektu „Czarno-czarny film” uka- zała się na płycie Jana Borysewicza „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”.

Źródło  - Gazeta Krakowska

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny