Rozśpiewany Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czyli „Biesiada u Seniorów”  przy MWSE w Tarnowie - czwartek 25.04.2013.

Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza

I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi

I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.....

Tymi słowy krokiem poloneza członkowie zespołu "Tercjum " pod kierownictwem Bożeny Kwiatkowskiej przekroczyli wrota sali biesiadnej w Klubie Inicjatyw Twórczych "Omega".

Biesiadę czas rozpocząć! Przednie jadło i rycerska gościnność!

Wszyscy przybyli goście otrzymali śpiewniki, w których zaprezentowano wiele popularnych trafnie dobranych piosenek biesiadnych. Bożena Kwiatkowska i towarzyszący jej akordeonista Władysław Strejczek zagrali pierwsze takty piosenki "Bando, bando, spotkania nadszedł czas", zespół "Tercjum" zaśpiewał i już poszło........

Śpiew jest czasem zabawy i uśmiechu. Śpiew daje radość, daje poczucie wspólnoty, którą tworzymy z tymi, z którymi śpiewamy. Ta właśnie wspólnota w radości i szczęśliwości sprawia, że śpiew jest inspiracją. To zadziwiające jak tekst piosenki potrafi zmienić nasz nastrój, humor, nastawienie do życia. To naprawdę niezwykłe.

Na biesiadzie oczywiście nie zabrakło strawy dla ciała. Pachnący swojski smalec z chlebem i ogórkiem kiszonym toć to przecież rarytas na biesiadnym  stole. Z kącika kawowego unosił się zapach biesiadnej kawy. Po ukontentowaniu podniebienia, nadszedł czas na anegdoty, dowcipy, śmieszne opowiastki. Był też mały pojedynek pt. "Kobiety kontra mężczyźni", po którym zwyciężyły  oczywiście Panie. Dowcipom i żartom nie było końca do momentu, kiedy padły słowa.. biesiadę czas zakończyć.

Przywrócenie tradycji spotkań biesiadnych  z dowcipnymi powiedzonkami umilającymi przyjęcie i służącymi miłej zabawie zostało spełnione.

Dziękujemy Pani Prezes UTW Marii Kanior oraz wszystkim Uczestnikom spotkania, którzy w tej wesołej, biesiadnej wspólnocie sprawili, że dzień 25.04.br to "Dzień rozśpiewanego Seniora". Ta uroczystość to strzał w dziesiątkę. Cudowna okazja do wspólnej zabawy – zbliża, integruje, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ciepłe, piękne, potrzebne spotkanie. Wspaniała inicjatywa. Mamy nadzieję, że kolejne biesiady będą jeszcze liczniejsze, pełne refleksji i wspomnień, a jednocześnie radosne i wyczekiwane.

Pamiętajcie, … historia lubi się powtarzać!

Marta Garwol

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny