Silde w Muzeum

Kolejna wystawa w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” nosi tytuł: „Marcin Slide Ruszel – malarstwo”. Została otwarta 18 lutego o godzinie 18.00 w Galerii „Piwnica” MOT przy Rynku 21. Marcin „Slide” Ruszel urodził się w 1982 roku w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W roku 2010 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskał w pracowni profesora Adama Wsiołkowskiego. Jego malarstwo jest ekspresyjne, dominują w nim skosy i szybkie pociągnięcia pędzla. Tą samą technikę stosuje w graffiti wzorując się na Wild Style (klasycznym stylu pochodzącym z Nowego Jorku z lat 70).

Inspiracją i jednym z głównych tematów jego twórczości artystycznej jest miasto z jego architekturą. Jego zainteresowania oscylują również wokół muzyki elektronicznej. Podczas wernisażu odbyła się promocja jego płyty.
Cykl wystaw „Tarnowscy Artyście w Galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy tarnowskiego muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski.
Malarz, graficiarz, raper – Marcin Slide Ruszel to młody artysta, który sztukę prezentuje na różnych polach. W tarnowskim Muzeum Okręgowym pokazał swoje prace, a liczni zebrani podziwiali je przy płynących z głośników utworach Marcina.

- Artysta, którego prace są wielkogabarytowe – rozpoczął wernisaż Adam Bartosz. – Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Panowie – piękne samochody, panie – urocze krajobrazy – zachwalając wszechstronnego Slide`a. Marcin jest skromnym artystą z niesamowitą wyobraźnią. Wiele z miast, które zobaczyć można na obrazach, jest przez niego całkowicie wymyślonych.

Chyba wszyscy mieszkańcy miasta spotkali się ze sztuką Marcina. Ruszel jest bowiem autorem muralu, który podziwiać możemy przy ul. Basztowej (od strony Wałowej). Oprócz wielkoformatowych prac, artysta zaprezentował liczne obrazy i... nową płytę „SLIDE EP STYL ZWARTYCH SZYKÓW”.
To nie jest pierwsza tarnowska wystawa Slide`a. W 2007 r. tarnowianie mogli podziwiać jego malarstwo w podziemiach BWA (Pasażu Tertila). Później dwukrotnie wystawiał swoje prace w Wiedniu.

Wystawy:
2007 - Tarnów - podziemia BWA Pasaż Tertila, wystawa malarstwa.
2010 - Wiedeń - Teatr AA Vademecum, wystawa malarstwa.
2011 - Wiedeń - The Times Gallery, wystawa malarstwa

Pokazy:
TVP – Program kawa czy herbata – 2006 r.
Dni Tarnowa – 1998 r. i 2008 r.
Festiwal „Zdearzenia” – 2009 r.
Skoda Auto Moto Show – 2011 r.
Wódka Żołądkowa Gorzka, Syrena Spot - Art Session -2012 r
 

Przygotował – Ryszard Zaprzałka, zdjęcia – Paweł Topolski (tarnow.pl)
 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny