„SKRZYPEK NA DACHU” W TEATRZE MUZYCZNYM W LUBLINIE

„DESZCZOWA PIOSENKA” W WARSZAWIE

Klub Teatralny „Tespis”, działający w ramach portalu TKK przy Środowiskowym Klubie Studenckim „Przepraszam” w Tarnowie (Rynek 10), zaprasza, po raz pierwszy, na dwa kolejne wyjazdy autokarowy do teatrów. Celem pierwszego będzie Teatr Muzyczny w Lublinie, dokąd „Tespis” uda się  20 kwietnia 2013 (sobota) ok. godz. 9 z ul. Goldhammera (róg ul. Mickiewicza) w Tarnowie (dokładna godzina zostanie ustalona przed wyjazdem, o czym zainteresowani zostaną powiadomieni). Początek spektaklu: godz. 18. Czas trwania spektaklu: 3 godz. Powrót do Tarnowa: ok. godz. 1 w nocy. Koszt wyjazdu – 145 zł. W czasie wolnym (ok. 3 godz.) możliwość zwiedzenia  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Drugi to będzie Warszawa, dokładnie jego celem będzie Teatr Muzyczny „Roma”, na znakomity musical „Deszczowa piosenka”. Wyjazd zaplanowany jest na 27 kwietnia 2013 (sobota) o godz. 7 ze Skrzyszowa (plac parkingowy przy kościele) i o godz. 7.15 z ul. Goldhammera (róg ul. Mickiewicza, przy PWSZ) w Tarnowie. Początek przedstawienia: godz. 15. Czas trwania spektaklu: 2 godz. 30 minut. Powrót do Tarnowa: ok. godz. 23. 30. Koszt wyjazdu – 170 zł. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w wyjeździe pod numerem telefonu: 608-400-124 lub pod adresem mailowym: jerzy.switek@poczta.onet.pl Zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona!

„SKRZYPEK  NA  DACHU”  W  TEATRZE  MUZYCZNYM  W  LUBLINIE

Nowym miejscem – do którego „Tespis” uda się po raz pierwszy – jest Teatr Muzyczny w Lublinie, gdzie od wielu lat nie schodzi z afisza „Skrzypek na dachu”.

Musical „Skrzypek na dachu” to arcydzieło gatunku. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze walorom libretta, które pieczołowicie odtwarza atmosferę i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku. To również obraz przemian w świecie i upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami.

Na tym tle rozgrywa się historia Tewjego Mleczarza, który zmaga się codziennym życiem żydowskiego biedaka. Tewje musi sprostać wyzwaniom, jakie niosą niespokojne czasy (początek XX wieku), troszczyć się o rodzinę (kłótliwa żona Golde), ale także porozumieć się z pięcioma niesfornymi córkami, które wcale nie chcą wziąć sobie za mężów kandydatów, którzy się ojcu podobają. A wszystko to odbywa się na tle refleksji nad rolą tradycji w życiu człowieka, tęsknotą za nieuchwytnym dobrobytem (słynny przebój „Gdybym był bogaty...”), na tle przepięknych piosenek i scen tanecznych.

To jeden z niewielu musicali, w których w piękny, dowcipny, liryczny i dramatyczny zarazem sposób mówi się o podstawowych wartościach życia i o przemijaniu. Całości dopełniają brawurowe chóry, znakomita choreografia i stylizowane kostiumy – wszystko to składa się na przedstawienie doskonale wpisujące się w tradycję niezliczonych realizacji tego musicalu na całym świecie.

Wyjazd autokarem do Teatru Muzycznego w Lublinie odbędzie się 20 kwietnia 2013 (sobota) ok. godz. 9 z ul. Goldhammera (róg ul. Mickiewicza) w Tarnowie (dokładna godzina zostanie ustalona przed wyjazdem, o czym zainteresowani zostaną powiadomieni). Początek spektaklu: godz. 18. Czas trwania spektaklu: 3 godz. Powrót do Tarnowa: ok. godz. 1 w nocy. Koszt wyjazdu – 145 zł. W czasie wolnym (ok. 3 godz.) możliwość zwiedzenia  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mile widziani nie tylko stali uczestnicy Tespisowych wyjazdów, ale także nowe osoby zainteresowane teatrem. Zapraszamy!

„DESZCZOWA PIOSENKA” W WARSZAWIE

 Teatr Muzyczny „Roma” to stałe miejsce artystycznych wypadów Klubu „Tespis”. Od 11 lat uczestnicy wyjazdów mają okazję podziwiać każdą nowa premierę tej najlepszej sceny muzycznej w Polsce. Tutaj oglądaliśmy m.in. „Miss Sajgon”, „Koty”, „Upiora w operze” czy „Nędzników” („Les Misérables”). Tutaj też obejrzeliśmy w październiku ub. roku „Deszczową piosenkę”.

Mimo dwóch autokarów wypełnionych po brzegi miłośnikami dobrego widowiska, które wówczas udały się do Warszawy, zainteresowanie „Deszczową piosenką” nie słabnie i obecnie, niejako „na życzenie publiczności”, czynione są przygotowania do kolejnego wyjazdu do „Romy” na to przedstawienie.

Przypomnijmy: „Deszczowa piosenka” to sceniczna adaptacja filmowego musicalu wszechczasów, który w 1952 roku zrealizowali w Hollywood Stanley Donen i Gene Kelly, a ten ostatni zagrał w nim główna rolę. On też śpiewa tytułowy utwór („Singin’ in the Rain”) w słynnej scenie tańca w strugach deszczu.

Rzecz cała opowiada o kulisach Hollywoodu w czasach, kiedy rodziło się kino dźwiękowe. Oglądamy losy pewnego gwiazdora oraz początkującej aktorki, a w tle – producenci, tancerze, dziennikarze, filmowcy i cała otoczka nierozerwalnie związana ze światem showbiznesu. A wszystko podane lekko, dowcipnie, z klasą. Dwie i pół godziny dobrej zabawy – murowane. I nawet nie zabraknie na scenie prawdziwej ulewy!

Wyjazd autokarem do Warszawy na „Deszczową piosenkę” odbędzie się 27 kwietnia 2013 (sobota) o godz. 7 ze Skrzyszowa (plac parkingowy przy kościele) i o godz. 7.15 z ul. Goldhammera (róg ul. Mickiewicza, przy PWSZ) w Tarnowie. Początek przedstawienia: godz. 15. Czas trwania spektaklu: 2 godz. 30 minut. Powrót do Tarnowa: ok. godz. 23. 30. Koszt wyjazdu – 170 zł.

Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w wyjeździe pod numerem telefonu: 608-400-124 lub mailowo: jerzy.switek@poczta.onet.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mile widziani nie tylko stali uczestnicy Tespisowych wyjazdów, ale także nowe osoby zainteresowane teatrem. Zapraszamy!

Jerzy Świtek - Klub Teatralny „Tespis”

 
 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny