Something More Serious i antykWariat w Przepraszam

W pierwszy majowy piątek (3.05.2013) wrota Przepraszam po raz kolejny otworzyły się na muzykę. Tym razem wystąpiły dwa zespoły Something More Serious i antykWariat. SMS to tarnowska mieszanka funky z elementami rocka i brzmień alternatywnych. Zespól antykWariat ostatnio ukończył teledysk do utworu Loneliness, który można obejrzeć na stronie facebook'owej zespołu. Klip raczej amatorski, jednak posiadający niewątpliwie garażowy klimat. Pomimo deszczowej aury i ogólnie kiepskiej pogody chętnie wybrałam się na ten koncert. I ku mojej uciesze okazało się, że niekorzystny biomet i deszcz nie powstrzymały także wielu innych, bo publiczność stawiła się bardzo licznie.

Jako pierwszy zaprezentował się zespół antykWariat z Tarnowa. Dla mnie była to okazja do wysłuchania zespołu chyba już po raz trzeci. Wiedziałam więc czego mogę się spodziewać i miałam już pewnego rodzaju oczekiwania co do tego koncertu. Z ostatniego występu pamiętam, że stylistyka zespołu przypadła mi do gustu i liczyłam na powtórkę i kawał fajnej rockowej muzyczki. I tak właśnie było. Moje oczekiwania właściwie w 100% potwierdziły się. Silny wokal Ewy Judasz, ciekawe kompozycje gitarowe, dobra sekcja rytmiczna, mocna perkusja, no i te przeszywające skrzypce, które dodają niesamowitego klimatu i wieńczą brzmienie całej kapeli. Jak się okazuje połączenie muzyki rockowej z bardziej klasycznym brzmieniem skrzypiec bardzo dobrze się sprawdza. Publiczność wprawdzie wyjątkowo dopisała jednak nie była skora jeszcze do zabawy pod sceną. Mimo to koncert wypadł bardzo dobrze.

Skład zespołu tworzą:

Ewa Judasz- wokal, teksty

Alek Szmidt- gitara, teksty

Mateusz „Tusiek” Boryczko- perkusja

Dariusz Jakubiak- skrzypce

Paweł Kot- bas

Warto jeszcze wspomnieć, że zespól antykWariat ostatnio ukończył teledysk do utworu Loneliness, który można obejrzeć na stronie facebook'owej zespołu. Klip raczej amatorski, jednak posiadający niewątpliwie garażowy klimat. Na kawałek Loneliness można też głosować na liście Demogramu, gdzie prezentowane są kapele z lokalnej sceny. Program emitowany jest w każdy poniedziałek o 21:10 na antenie radia RDN. Aktualnie antykWariat z utworem Loneliness znajduje się na dwunastej pozycji, więc do roboty! Myszki w dłoń i głosujemy.

Jako drugi wystąpił zespół Somenthing More Serious. Kapela powstała w maju 2012 i wciąż pracuje nad własnym repertuarem.

W skład zespołu wchodzi pięciu młodych mężczyzn:

Kuduaty- perkusja

Szyna- gitara

Wojtek- bas

Matt- wokal

Mateusz- klawisze

Joński- gitara

Jak sami o sobie mówią SMS to tarnowska mieszanka funky z elementami rocka i brzmień alternatywnych. Panowie grają bardzo energetycznie i żywotnie. Już po pierwszych dźwiękach płynących ze sceny, nieśmiała dotąd publiczność zaczęła podrygiwać i podskakiwać. I tak już miało zostać do końca występu. Działo się sporo a atmosfera było naprawdę przyjemna. Twórczość zespołu nie do końca trafia w moje muzyczne gusta, jednak przyznać trzeba, że chłopaki wiedzą czego chcą i bardzo dobrze wychodzi im wspólne granie. Po raz pierwszy miałam okazję usłyszeć ten zespół i muszę powiedzieć, że wydają się być bardzo dobrze zgrani. A i ich autorskie kompozycje są twórcze i niebanalne. Dobre wokale, dobra gra muzyków i przede wszystkim, co urzekło mnie najbardziej, to energia i dynamika zespołu. Muzyka, którą proponują słuchaczom to doznania pełne energii a ich kompozycję mają w sobie sporo przebojowości. Somethig More Serious poza swoimi autorskimi kompozycjami zaprezentowali także kilka znanych coverów m.in. The Black Keys- Tighten Up, The White Stripes- Seven Nation Army, czy Sweet Dreems.

Podsumowując: występy obydwu zespołów wypadły bardzo ciekawie. Cieszę się też, że poznałam nowy zespół. Oczywiście namawiam wszystkich do słuchania lokalnych kapel, nie tylko w zaciszu domowym a i samym zespołom życzę dużo weny i natchnienia.

 

Ela Wodzińska

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny