„TodMachine” w „Przepraszam”

Bogusław KORNAŚ i Grzegorz STOKŁOSA to dwaj młodzi filmowcy z Tarnowa, którzy podjęli się nie lada wyzwania: zrealizowania pełnometrażowego filmu fabularnego (!). Nie są absolwentami łódzkiej „filmówki”, nie stoi za nimi żadna wytwórnia filmowa ani hojni sponsorzy, a mimo to w ich produkcji występują zawodowi aktorzy, np. Robert Żurek, Przemysław Sejmicki czy Jerzy Pal. Środki na realizację zbierali sami, przeznaczając na to głównie własne oszczędności i licząc na pomoc i współpracę ze strony różnych instytucji oraz osób prywatnych.

Mało tego: ich film ma oryginalną formę artystyczną – jest realizowany w konwencji czarno-białego kina niemego i w estetyce niemieckiego ekspresjonizmu. Tytuł filmu – „TodMachine”.

Zdjęcia trwają już od kilku miesięcy i wkrótce etap realizacyjny zostanie zamknięty. Potem nastąpią: montaż, udźwiękowienie (podkład muzyczny) i prace końcowe. Data premiery nie została jeszcze ustalona.

Uczestnicy „Bardzo Kulturalnych Poniedziałków” w Środowiskowym Klubie Studenckim „Przepraszam” (Rynek 10), którym patronuje Tarnowski Kurier Kulturalny, będą mogli w najbliższy poniedziałek, 17 czerwca 2013 o godz. 18, zapoznać się z obszernymi fragmentami realizowanej produkcji i spotkać się z jej twórcami: Bogusławem Kornasiem i Grzegorzem Stokłosą.

Z pewnością rozmowa z twórcami filmu odsłoni wiele ciekawych aspektów tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Jerzy Świtek

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny