Warsztaty i pop-gospel dla zakochanych

Rozmowa z DARIUSZEM SNOPKOWSKIM – koordynatorem projektów Stowarzyszenia „KANON”

– Tarnowskie Stowarzyszenie „Kanon” przygotowuje kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania Zakochanych w Tarnowie”. Tym razem będzie to „Wakacyjne Spotkanie”. Czego możemy się po nim spodziewać?

– Myślimy wszyscy już o wakacjach – stąd tytuł projektu. Przygotowujemy z tej okazji dwa wydarzenia pod koniec czerwca: drugą Świętojańską Biesiadę Małżeńską, która odbędzie się w Noc Świętojańską, czyli z soboty na niedzielę, z 22 na 23 czerwca, w Mościcach na Placu św. Antoniego. Zapraszamy na nią wszystkie małżeństwa, a także rodziny z dziećmi, gdyż o atrakcje dla najmłodszych również zadbamy.

A tydzień później, 30 czerwca, w niedzielę: „Wakacyjne Spotkanie Zakochanych w Tarnowie” w Centrum Sztuki Mościce. Gościem tej edycji będzie zespół TGD Trzecia Godzina Dnia, który nie tylko wystąpi z koncertem, ale także poprowadzi trzydniowe warsztaty muzyczne w dniach 28-30 czerwca br.

– Może parę słów o zespole TGD Trzecia Godzina Dnia…?

– W zgodnej opinii fachowców i słuchaczy to najlepszy obecnie w Polsce zespół wykonujący muzykę pop-gospel, czyli muzykę religijną „do słuchania”. Myślę, że to będzie miła niespodzianka, gdyż koncerty tego zespołu są niezwykle widowiskowe i wyjątkowe.

– Czyli najbliższe „Spotkanie Zakochanych” będzie się różnić od poprzednich?

– Zawsze staramy się, aby każde kolejne spotkanie niosło w programie coś nowego. Były już: sztuka teatralna, kabaret, pantomima, projekcja filmowa, liczne informacje i ciekawostki o Tarnowie, o osobowościach tarnowskich. To spotkanie będzie miało charakter stricte muzyczny.

To nie przypadek, że zaprosiliśmy zespół TGD Trzecia Godzina Dnia, ponieważ w tym roku przypada , jak większość już z nas wie, jubileusz 10-lecia tarnowskiego chóru Gos.pl., a ponieważ chcemy przyczyniać się do tego, aby pokazywać i promować w Tarnowie dobrych, wartych popularyzowania wykonawców, więc tym razem zdecydowaliśmy się wesprzeć wysiłki tarnowskiego chóru i promować muzykę gospel. 30 czerwca, podczas „Wakacyjnego Spotkania Zakochanych”, wystąpi nie tylko Trzecia Godzina Dnia, ale także wszyscy uczestnicy warsztatów. Spodziewamy się około 100 osób na scenie.

– Czy po czterech edycjach tej inicjatywy, tuż przed piątym „Spotkaniem Zakochanych w Tarnowie”, nasuwają się współorganizatorowi i współautorowi pomysłu jakieś wnioski czy spostrzeżenia?

– Nie chciałbym robić jeszcze żadnych podsumowań, gdyż mam nadzieję, że nasz pomysł będziemy kontynuować przez co najmniej lata. Na pewno będziemy się starać, aby każde spotkanie wnosiło coś nowego dla publiczności – dlatego zawsze będziemy dbać o różnorodność propozycji, zarówno pod względem personalnym, jak i programowym oraz tematycznym.

– Po wakacjach wznowienie „Spotkań”?

– Wznowienie nastąpi prawdopodobnie już na przełomie września i października. Zamierzamy przy tej okazji zorganizować po raz drugi Tarnowskie Gry Uliczne z młodzieżą ze szkół licealnych – po to, aby wydeptywać „Ścieżkę Zakochanych w Tarnowie”, którą już wytyczyliśmy przed kilkoma tygodniami. Przy tej okazji chcemy zaprosić wiele szkół nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do odkrywania tajemnic Tarnowa, poznawania jego historii, jego ciekawych osobowości, które w naszym mieście odcisnęły swój ślad.

I po raz kolejny zaproponować różnym instytucjom oraz naszym partnerom, z którymi współpracujemy, żeby taką ścieżkę co raz to upiększać, żeby stawała się ona czymś naturalnym i atrakcyjnym – również dla turystów.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Jerzy Świtek

 

 

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny