KONTAKT:   tarnowskikurierkulturalny@gmail.com   tel:795 206 706

 

Kopciuszek w walizce

 
 

Kopciuszek

Uwaga! Uwaga! Sławny „Teatr w walizce” ma zaszczyt zaprosić na znaną bajkę Jana Brzechwy o biednym Kopciuszku, złej Macosze i jej córkach oraz dobrym Królewiczu.

Zabawne dialogi przeniosą Was w świat baśni!

Poznacie losy kopciuszka, który stał się królewną!

"Jesteśmy uszczęśliwieni,

Że nasz Królewicz się żeni!

Król nasz wyprawia wesele huczne,

A was wszystkich zaprasza na ucztę!"

Kukiełki wykonały Różowe Moliki z Klubu Moli Książkowych MBP .

Projekt realizowany w ramach impresariatu portalu Tarnowski Kurier Kulturalny www.tarnowskikurierkulturlny.pl

Zapraszamy! Zachęcamy! Polecamy!

 

adaptacja tekstu Natalia Tryba

wystepują: Karolina Kawa , Anna Kosiba.

 

Halo czy to numer 112

Wsłuchując się w głosy dyrektorów przedszkoli oraz konsultując pomysł ze szkołami podstawowymi, postanowiliśmy przygotować kolejny "Teatr w walizce" poruszający ważny temat edukacyjny, a mianowicie uświadamiający dzieciom jak ważny jest numer 112 i jego właściwe użytkowanie.

Mój pomysł rozwinęła twórczo znana tarnowska poetka p. Maria Kwater pisząc oryginalny scenariusz bajki pouczajki pt. "Halo! Czy to numer 112?", składający się z aktorsko zaaranżowanych scenek z udziałem dzieci dzwoniących pod alarmowy numer 112 na policję, straż pożarną i pogotowie. Po każdym telefonie pojawia się na scenie policjant, strażak i lekarz, którzy wchodzą w interakcję z dziećmi i za pomocą dowcipnych, rymowanych tekstów, poprzez wspólną zabawę edukują dzieci na okoliczność właściwego, mądrego korzystania z tel.112. A wszystko łączą w całość znane melodie z podłożonymi tekstami p. Marii o tematyce policyjnej, strażackiej i medycznej. Scenografia, jak sama nazwa naszego teatru wskazuje, jest walizkowa, tzn. głównym elementem jest  nadmuchiwana atrapa telefonu komórkowego /165 cm./ oraz cały szereg gadżetów związanych z tematyką bajki pouczajki. Każdorazową prezentację bajki pouczajki będzie uzupełniał konkurs rysunkowy w oparciu o dostarczony wcześniej komiks do kolorowania oraz inne niespodzianki… .

Do realizacji tego edukacyjnego projektu udało się nam pozyskać patronaty „Centermedu”  /rekwizyty medyczne/,  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej /kompletny strój strażacki/  oraz Komendy Miejskiej Policji i Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

 tarnowski kurier kulturalny   tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny     tarnowski kurier kulturalny    tarnowski kurier kulturalny